Dzisiaj jest 17 maja 2022, 08:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Netgear R7800 na co wymienić?
Użytkownik

Cześć
Jestem nowy na tym forum.
Postanowiłem napisać z nadzieją że być może tu odnajdę odpowiedź na moje pytanie.

Od wielu lat posiadam w domu router WiFi Netgear R7800, w sumie już drugą sztukę.
Z urządzenia jestem bardzo zadowolony, ponieważ pokrywa mi ono sygnałem 2.4Ghz jakieś
80% pwoierzchni mojego domu, 5Ghz to jakieś 65%. Budynek jest dwu kondygnacyjny + piwnica.
Dostawcą usług jest Orange światłowód 300Mb/s
Planuję zwiększyć prędkość łącza do 600Mb/s > być może 1Gb/s / tu się jeszcze zastanawiam /
Ponadto większość sprzętu w domu ma już karty AX WiFi 6, dlatego też zaczynam się
coraz bardziej zastanawiać nad wykorzystaniem tego potencjału.

Co mnie trzyma obecnie przed zmiana R7800 na coś innego?
Otóż do tej pory testowałem kilka routerów od TP-Linka. Nietstey pomijając słabe pokrycie napewno nie
dorównujące temu co uzyskuję na Netgeare, to wszystkie jak jeden mają kiepskie 2.4GHz nawet przebywając w tym samym pomieszczeniu co router, 5GHz też nie najlepsze...może poza tym że transfery kopiowania plików są "nieco" lepsze niż na sprzętach wymienionych poniżej / ale nie jest to wielkie WOW.
Sprawdzone TP-Linki to: AX73, AX90, AX6000

Czytając te forum można zauważyć że przez wasze dłonie przewija się sporo różnego sprzętu, w tym R7800. Dlatego też wyszedłem z założenia że być może macie jakieś odniesienie do pokrywania sygnałem przez poszczególne routery WiFi, i ktoś już może miał z podobnym problemem do czynienia?!

Od biedy jestem skłonny pozostać przy sprawdzonym urządzeniu R7800 jeśli podoła prędkości
łącza. A jeśli nie TP-Linki, to może są jakieś perełki w stajni Netgear-a pracujące w oparciu o nowe
technologie z monstrualnym zasięgiem...jak w R7800?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Netgear R7800 na co wymienić?
Użytkownik

Jesli nie interesuje Ciebie SQM to R7800 wystarczy do 600Mbit spokojnie .Sam mam duży dom 2 k. +piwnica i zeby wszystko ładnie grało to potrzeba najmniej 1 AP / piętro . Co do zasięgu to routery z zewnętrznym wzmacniaczem mają znacznie lepszy zasięg .taki DIR878 przebija się spokojnie z 1p. do piwnicy . Obecnie mam FB7412 (modem vdsl 80Mbit +AP) w piwnicy i Mercusys MR1800X na 1p (oba w centrum domu oba bez zewnętrznych wzmacniaczy) .DIR-878 montowany będzie sezonowo aby doświetlać ogród .Soft oczywiscie OpenWrt na wszystkim.
Do internetu >600Mb z SQM najtaniej Malinka 4 + karta usb + AP tam gdzie trzeba. A tam gdzie mozna to kabel :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]