openrouter.info
https://openrouter.info/forum/

FRITZ!WLAN Repeater 450E
https://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=39&t=3428
Strona 1 z 1

Autor:  obsy [ 29 wrz 2014, 18:41 ]
Tytuł:  FRITZ!WLAN Repeater 450E

Opisywałem już podobny produkt FRITZ!WLAN Repeater 300E, więc dzisiejszy opis urządzenia FRITZ!WLAN Repeater 450E będzie w dużym stopniu wzorowany na poprzedniku. Spójrzmy więc na następny repeater z firmy AVM

Obrazek

Nie będzie zaskoczeniem dla Was wygląd tego urządzenia. Utrzymany w podobnej kolorystyce jak inne urządzenia tego producenta - biała obudowa z charakterystycznym czerwonym paskiem - wpina się go bezpośrednio do gniazdka zasilania w ścianie lub listwie. Zestaw diod sygnalizacyjnych jest także podobny: pięciopoziomowy wskaźnik sygnału, dioda Power, WLAN i LAN. Przód urządzenia uzupełnia jeszcze przycisk WPS oraz gniazdo RJ45 na dole urządzenia.

Instalacja urządzenia jest znów nadzwyczaj prosta: wystarczy podłączyć repeater do prądu, wcisnąć przycisk WPS na 6sekund a następnie wcisnąć podobny przycisk na routerze FRITZ!Box. Cała konfiguracja przebiegnie automatycznie. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy posłużyć się WPSem, można po prostu podłączyć się się kablem do urządzenia - komputer powinien pobrać sobie adres z dhcp, wprowadzamy w przeglądarce adres http://fritz.repeater (co odpowiada adresowi 192.168.178.2) i przywita nas prosty konfigurator z którego wybrane zrzuty ekranu możecie zobaczyć poniżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zestaw który przychodzi z repeaterem jest dość skromy - kolorowa instrukcja "Konfiguracja i obsługa" oraz płaski kabel RJ45. I w sumie to wystarczy - kabelek niezbędny będzie jak ktoś zapragnie ręcznej konfiguracji, choć oczywiście można także połączyć się przez wifi.

Samo urządzenie jest repeaterem sieci 2.4GHz (dokładnie "b/g/n"), bez wsparcia dla sieci 5GHz. Zwiększono za to przepustowość - obecnie potrafi przenieść do 450Mbps, bez zmian pozostał port ethernet - gigabitowy.

Oprogramowanie dostępne jest w kilku językach (m.in także po polsku) i zawiera podobne funkcje jak poprzednik. Producent oddał nam do dyspozycji konfigurację sieci, monitorowanie otoczenia wifi, włączanie sieci bezprzewodowej, sieć gościnną a także szereg ustawień systemowych - logi, zużycie energii, konfigurację trybów pracy, zachowanie LED itd. Oczywiście należy zauważyć że do użycia repeatera niekoniecznie musimy posiadać odpowiedni router FRITZ!Box - wystarczy dowolny nadający w paśmie 2.4GHz. FRITZ!WLAN połączy się z taką siecią, choć niektóre funkcjonalności nie będą dostępne, np. "Timer".

Cena w chwili obecnej (wrzesień 2014r) - ok 240zł, do nabycia w wielu sklepach i serwisach aukcyjnych. Poniżej kilka obiecanych screenshotów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do testów sprzęt dostarczyło studio PRowokacja Agencja Public Relations z Łodzi wraz z producentem sprzętu, firmą AVM. Serdecznie dziękuję.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/