Dzisiaj jest 27 cze 2017, 14:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Xiaomi Mi WiFi
Użytkownik
Awatar użytkownika

Przepuść trochę mniejsze (7-8k), 9k odrzuci, bo z nagłówkiem będzie za dużo.

Podejmę się naprawy każdego routera, wymienię RAM i FLASH na większy

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Nie ma czegoś takiego że nie wykrywa. Samba to samba, podaj ip po prostu bo może się nie rozgłasza i tyle.

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

niestety obecne oprogramowanie nie obsługuje dużych ramek, ale pewnie z czasem dodadzą, sambe opanowałem ale muszę jeszcze ftp opanować bo loguje domyślenie jako root i mam dostep do wszystkich katalogów routera a chce tylko do wybranych

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

Wszytko zależy od konfiguracji serwera ftp i konkretnie co to za server - jak możesz (skoro jest możliwość instalowania z zewnątrz, czy w/z repo pakietów - jak sam wcześniej wspominałeś) posadź sobie np. vsftpd - bardzo łatwa konfiguracja, dobrze opisana do zastosowań typu openwrt (i nie tylko) na tym czy innych portalach, np.eko.one.pl

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

chłopaki z ddwrt opracowali sposób na wgranie firmware, najnowsza jego wersja umożliwia prace routera bez dysku, pewnie czyste openwrt też by szło w podobny sposób wgrać do tego routera http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic. ... 6f582bb963 ,po kilku miesiącach użytkowania stwierdzam że godny następca wndr3700v2, bardzo stabilny, ładnie wygląda, producent wydaje często wydaje update, duże wsparcie samej społeczności (mnóstwo gotowego oprogramowania w formie paczek łatwych do instalacji), czego mi brakuje to języka angielskiego w oprogramowaniu, no i czyste openwrt od Cezarego też by się przydało bo przez lata się przyzwyczaiłem do jego gotowych paczek :)

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

No brać z myślą jako sam router to deko bez sensu - są lepiej dopracowane softy na porównywalne jak i lepsze modele dostępne na miejscu w Polsce. Chyba właśnie to sata i dysk miały głównie przemawiać za jego uniwersalnością, przydatnością i stosunkowo nisko ceną, biorąc pod uwagę radio i resztę.

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

no chyba w tej cenie nie bardzo widzę konkurencje, radio AC, dysk 1tb, sata, w miarę wydajny procek, kompaktowa budowa, pokaż mi urządzenie w Polsce które choć trochę zbliża się możliwościami i ceną, mógł to być wndr4700 ale każdy ma go w dupie, choć osiągi ma całkiem niezłe, zestaw z wndr3700v2 i nsa310 miałem działało bardzo fajnie tylko sporo miejsca i kabli atu masz jedną małą elegancką puszkę która ma w sobie wszystko czego potrzeba przeciętnemu użytkownikowi i nic lepszego chyba w tej chwili nie ma

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

OT: wifimini: http://www.mi.com/miwifimini

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik
Awatar użytkownika

ptys pisze:
no chyba w tej cenie nie bardzo widzę konkurencje, radio AC, dysk 1tb, sata, w miarę wydajny procek, kompaktowa budowa, pokaż mi urządzenie w Polsce które choć trochę zbliża się możliwościami i ceną, mógł to być wndr4700 ale każdy ma go w dupie, choć osiągi ma całkiem niezłe, zestaw z wndr3700v2 i nsa310 miałem działało bardzo fajnie tylko sporo miejsca i kabli atu masz jedną małą elegancką puszkę która ma w sobie wszystko czego potrzeba przeciętnemu użytkownikowi i nic lepszego chyba w tej chwili nie ma

To czemu próbowałeś go (chyba bez powodzenia?) sprzedać, skoro taki doskonały?

Ot wynalazek, chyba tylko dla osób, które chcą sobie pogrzebać. Ja chciałem, ale szybko się rozmyśliłem, bo szkoda czasu na sezonowe wynalazki. Poza garstką osób, wszyscy mają go tak samo w .upie jak WNDR4700 ;)

Tak trochę poza tematem, ale jednak w temacie... używanie chińskiego oprogramowania na routerach (i nie tylko) jest IMHO wysoce ryzykowne.

obsy pisze:

MediaTek MT7620A :)

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

chciałem sprzedać bo nie mogłem ogarnąć torrentów i ftp ale sobie poradziłem, po czym ogłoszenie sam zdjąłem z forum bo sprzęt naprawdę ok, wejdź tu i sprawdź ile osób http://bbs.xiaomi.cn/forum-692-1.html pracuje na tym roterem, co do oprogramowania to sporo moich znajomych ma smatfony redmi 1s (swoją drogą bardzo fajny smartfon w dobrej cenie) i jakoś żaden nie narzeka aby mu kasa z konta poszła czy jakieś zawyżone rachunki dostawali, xiaomi ma aspiracje aby atakować rynek europejski i raczej nie będą odstawiać szopek z kradzieżą danych, bo szpiegowanie raczej mnie nie interesuje, co to za różnica kto cię śledzi Chińczyk czy Amerykanin, płyty główne do stacjonarnych PC już od dawna mogą się łączyć z serwerami po wyłączeniu komputera w celu aktualizacji firmware (bodaj intele o czasu p67) i choć można to wyłączyć w biosie to mało kto wie gdzie i jak, nie popadajmy w paranoje

obsy to mała popierdółka dla skośnookiego z lapem i komórką, nic nadzwyczajnego ale ma AC, niezły design i kosztuje 50$ z wysyłką do Polski, Rosjanie też już dorobili ddwrt do niego

zdaje się że ruskie też ostro działają z rt1 http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=572908

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik
Awatar użytkownika

ptys pisze:
chciałem sprzedać bo nie mogłem ogarnąć torrentów i ftp ale sobie poradziłem, po czym ogłoszenie sam zdjąłem z forum bo sprzęt naprawdę ok, wejdź tu i sprawdź ile osób http://bbs.xiaomi.cn/forum-692-1.html pracuje na tym roterem

To, że ktoś nad tym tam pracuje ma dla nas takie same znaczenie jak to, że 10 lat temu w grudniu leżał w W-wie śnieg. Przejrzyj sobie źródła OpenWrt i zobacz ile poprawek/zmian wysłali/zaproponowali ludzie z Chin.

ptys pisze:
co do oprogramowania to sporo moich znajomych ma smatfony redmi 1s (swoją drogą bardzo fajny smartfon w dobrej cenie) i jakoś żaden nie narzeka aby mu kasa z konta poszła czy jakieś zawyżone rachunki dostawali, xiaomi ma aspiracje aby atakować rynek europejski i raczej nie będą odstawiać szopek z kradzieżą danych, bo szpiegowanie raczej mnie nie interesuje, co to za różnica kto cię śledzi Chińczyk czy Amerykanin, płyty główne do stacjonarnych PC już od dawna mogą się łączyć z serwerami po wyłączeniu komputera w celu aktualizacji firmware (bodaj intele o czasu p67) i choć można to wyłączyć w biosie to mało kto wie gdzie i jak, nie popadajmy w paranoje

No właśnie, nie popadajmy w paranoję. I nie tłumacz się, ja tylko napisałem, że moim zdaniem jest to wysoce ryzykowne. Chcesz, to używaj, przecież nie zabraniam.

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

mały update: Rosjanie wzięli się za robotę i zrobili tomato na ten router http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=605963&st=360 z kolei Chińczycy cały cas działają z oprogramowaniem dla tego routera i średnio co 2 tygodnie pojawia się wersja rozwojowa, ja sam w międzyczasie wymieniłem dysk na 2tb operacja przeprowadzona bezboleśnie, póki co sprzęt sprawuje się bez zarzutów, czekam aż linksys asus lub netgear wypuści coś sensownego na Europę na openwrt i dyskiem sata w routerze, tak jak to ma miejsce w miwifi r1d, szkodą że nikt nie opanował netgeara wndr4700 fajna maszyna do domu z wbudowanym dyskiem 3.5" ale to juz inna historia

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

No szkoda - leży w szafie i się kurzy, a osiągi na prawdę przyzwoite. ;)

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

no i ruskie zrobili loader a także w pełni działające tomato, co najlepsze na podstawie obrazu Shibbiego obecnie v1.29

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

Jakieś linki do opisu ?

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=605963&st=140 na samej górze rozwijasz i masz linki i opis, strona po rosyjsku, jak chcesz pobierać to musisz się zarejestrować

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

Chyba da się pobrać bez rejestracji : https://drive.google.com/file/d/0B8j-5C ... RuTUE/view
No ale nie mam tego ustrojstwa, więc tylko tak informacyjnie zapytałem. Szkoda, że chociaż po angielsku nic o tym nie ma.

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik
Awatar użytkownika

No i jest następca. 512 MB RAM, dysk 1 lub 6 TB 3,5", dwurdzeniowy Broadcom 4709C 1,7 GHz, 802.11ac. Cena kusząca - za wersję 1 TB chcą 699 RMB czyli trochę ponad 400 PLN. Więcej info: http://en.miui.com/thread-121170-1-1.html

Do tego lampka nocna sterowana przez telefon: https://www.youtube.com/watch?v=fwss27qzOyM :D

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

@pepe2k jest w nim znienawidzony przez ciebie wentylator :(

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik
Awatar użytkownika

DarioX7 pisze:
@pepe2k jest w nim znienawidzony przez ciebie wentylator :(

Nie zamierzam go kupić, tylko informuję.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]