Dzisiaj jest 23 lut 2018, 08:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Archer c7 v4 + DD-WRT
Użytkownik

Tu bardziej chodzi o wygodę. W przypadku klient i serwer jednocześnie:
1. Jak jestem na nowym mieszkaniu to nie muszę się logować z windows do openvpn tylko jestem cały czas podłączony do serwera VPN w starym domu.
2. Jak jestem poza mieszkaniem to mogę się logować do serwera OpenVPN na mieszkaniu.

Testuję teraz oryginalny firmware TP-Linka. W porównaniu do DD-WRT o niebo szybciej działa WIFI na nim. Zrobiłem też serwer OpenVPN i jest coś co mi się podoba a nie mogłem tego uzyskać na gargoyle.
Jak się loguję z domu do serwera OpenVPN to mogę wejść na konfigurację routera. W gargoyle nie mogę. Nie mam dostępu. Nie wiem dlaczego.

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Jaki adres wpisujesz żeby dostać się do serwera gargoyle? Pamiętaj że on ma dwa - jeden to lanowy (192.168.1.1) i jeden ten który podałeś w konfiguracji serwera (10.8.x.x)

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

obsy pisze:
Jaki adres wpisujesz żeby dostać się do serwera gargoyle? Pamiętaj że on ma dwa - jeden to lanowy (192.168.1.1) i jeden ten który podałeś w konfiguracji serwera (10.8.x.x)

Będąc podłączonym przez serwer VPN wpisuje ip lanowe serwera i nie wchodzi. Większość innych urządzeń działa ale nie router (Gargoyle). Jak zrobiłem Serwer OpenVPN na oryginalnym oprogramowaniu TP-Linka to po zalogowaniu się do niego wpisałem adres ip lan 192.168.0.1 i wszedł bez problemu.

Edit

Coś mu się odwiesiło i zaczął działać. Wcześniej było tak że jak się zalogowałem na 192.168.1.240 (gargoyle) to widziałem wszystko ale nie jego. Teraz nagle zaczął działać.

1. No to powiedzmy że chce się łączyć z serwerem VPN w starym domu z jednym urządzeniem które jest włączone 24h na dobę i też muszę mieć do niego dostęp 24h na dobę w nowym mieszkaniu. Chcę mieć do tego urządzenia bezpieczne połączenie więc wolę mieć VPN niż odblokowywać porty na routerze.
2. Oprócz tego chcę mieć również serwer OpenVPN na swoim nowym mieszkaniu żebym mógł się w każdej chwili dostać do sieci domowej.

Z grubsza dlatego chciał bym mieć serwer i klient na routerze.
Możesz podać jakieś tutoriale jak zrobić jednocześnie serwer i klient na routerze?

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Zainstaluj na openwrt openvpn to będziesz miał domyślnie w konfigu dwie sekcje, klienta i serwera, włącz, ustaw odpowiednio parametry i masz. Nie muszę chyba dodawać ze każda ma mieć np. inną adresację.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]