Dzisiaj jest 19 mar 2019, 03:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomoc dla fotografa łączność między aparatem i tabletem
Użytkownik

Zwracam sie do Was z prośbą o doradzenie jaki sprzęt kupić, żeby spełnił moje oczekiwania.

Coraz częściej mam zlecenia od klientówdo których potrzebne są dwie osoby kiedy ja wykonuje zdjęcia druga osoba wybiera i obrabia je na tablecie i wysyła do klienta. Tempo pracy jest duże i 10 minut między wystąpieniem prezesa a umieszczeniem zdjęcia na Twiterze ta maks ;)

Na chwile obecną używam Canon EOS R i iPada 4. generacji, w trybie "punktu dostępu"
Wszystko działa ale kiedy zwiększa się odległość między urządzeniami zdjęcia przesyłają się coraz wolniej i czesto połaczenie się zrywa.

Próbowałem trybu "infrastruktura" za pośrednictwem telefonu, działa, ale sygnał jest jeszcze słabszy.

Wymyśliłem, że telefon zastąpię czymś mocniejszym, jakimś mobilnym routerem. I tu zaczęły się schody - dowiedzieć się dokładnie od sprzedawców sklepów internetowych o taki sprzęt, to jakby nic się nie dowiedzieć.

Poszukiwanie w internecie nakierowało mnie na produkty firmy GL.iNet i od razu na Wasze forum.

Znalazłem też ze dwa urządzenia na allegro, ale boje się, że nie będzie to ani silny sygnał, ani stabilna bezproblemowa praca.

Podsumowując - potrzebuję urządzenie małe, które zmieści się w torbie fotograficznej i bedzie zasilane z powerbanku, dobrze jeśli będzie można włożyć kartę SIM lub podłączyć je do modemu 3G. Zależy mi na silnym sygnale dającym stabilne połaczenie. Budżet około 350 zł.
Jeśli da się kupić w Polsce na fakturę to będzie miło, ale Amazon jest jak najbardziej OK.

Poniżej dane Wi-Fi z instrukcji aparatu.
Obrazek

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pomoc dla fotografa łączność między aparatem i tabletem
Administrator
Awatar użytkownika

Czyli potrzebujesz urządzenie zasilanie z 5V, a to ogranicza liczbę do paru modeli (w tym wspomniane gl-inety). Aparat ma tylko g/n ale ipad ma już a/b/g/n, więc przydało by się coś dwupasmowego.

Na początek - wypożycz/kup/pożyć dowolny router z modemem i zobacz czy spełni swoje zadanie - podłączyć zabawki do routera, sprawdzić czy działa i jak działa przesył. Jak będzie ok - możesz szukać czegoś małego, np GL-AR750S do którego możesz podłączyć modem na usb.

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

Ja od siebie polecam gl inet GL-AR300M-Ext. Przemaglowany na zwykły openwrt i do tego oprogramowany boczny przełącznik tak, żeby włączał mi się na oficjalnej wersji openwrt a jakby coś nawaliło to wówczas na ichniej czyli producenta. Do tego 3ginfo od Cezarego i modem e3276 lub e3372 nohilink. Używam z kumplami w delegacjach i nikt nie narzeka. Transfer jak eNodeb pozwoli nawet 60Mb/s leci w down i do 30 na upload linku. Operator Play.Ta wersja co mam ma 2 antenki zewnętrze i wg. mich testów dobrze sieje sygnał. Po przejściu przez 3 kondygnacje mam jeszcze 70% sygnału. Nie wiem o jakiej grubości są stropy. Na aliexpressie kupisz za około 150zł + do tego modem z 50zł z naszego polskiego olx . Ten co Cezary Ci napisał może być lepszy pod względem wydajnościowym ale z zasięgiem to jak sam nie przetestujesz nikt Ci nie napisze. Na powerbanku o pojemności 6000mAh działa mi ten zestaw działa około 12 godzin.

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

EDIT: a nie wystarczy po prostu zakup mifi? Typu Huawei E5785

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Co do Huawei. Funkcjonalnie taki sprzęt jest jak najbardziej OK, tylko jak pisałem, dla mnie najważniejsza jest stabilność i szybkość połączenia. I tu jestem w kropce, bo nie wiem, który router będzie najlepszy. I wiem również, że bez testów tego się nie dowiem.

I jeśli nie ma jednego faworyta, chyba skuszę się na GL-AR300M-Ext, bo w końcu jest najtańszy z całej trójki, w razie czego najmniej stracę.

I jeszcze krótka przypowieść jak to lepsze wrogiem dobrego:

Mój stary aparat to Canon 6D, łaczność bezprzewodowa i soft, wszystko działało dobrze. Czasem rwało się połączenie, ale wystarczyło zrobić OFF/ON i asystentka przy ipadzie już radziła sobie z resztą.
Kupiłem nowy aparat Canon R. I tu pierwszy zonk - żeby połączyć się z ipadem trzeba uruchomić w menu "funkcja wifi" - (mimo, że wifi jest w aparacie włączone), wybrać skonfigurowane wcześniej ustawienie, na ipadzie połączyć się z siecią wifi aparatu i wtedy na ekranie aparatu pojawia się nowe okienko i czekamy aż asystentka przy ipadzie w aplikacji "Camera connect" kliknie magiczny guziczek i urządzenia połączą się.
W teorii proste, tylko, że w momencie kiedy aparat łączy się z aplikacją nie mogę robić zdjęć. Pół biedy przy pierwszym połączeniu przed rozpoczęciem pracy, ale w trakcie zdjęć, kiedy połączenie się zerwie, trzeba cały proces powtarzać, a czasem dzieli nas znaczna odległość i nie wiem na którym etapie łączenia jesteśmy, a trzeba zachować kolejność sekwencji.

Ze starym aparatem aplikacja działała tak, że wyświetlała podglądy i wybrane zdjęcia ściągało się na dysk ipada. Z nowym aparatem i nową aplikacją jest tak samo tylko ...i tutaj drugi zonk w momencie pobierania pliku z karty aparatu nie można robić zdjęć! No normalnie zamurowało mnie - inżynier, który to wymyślił, chyba zupełnie nie rozumie jak wygląda praca fotografa wykorzystującego łączność bezprzewodową.

Dobra, można to obejść wykorzystując opcję w aplikacji "auto transfer" - zdjęcia są przesyłane i zapisywane cały czas i można w tym czasie fotografować. Tylko wymusza to stabilne łącze, bo jak się transfer zerwie to po wznowieniu nie wiadomo, których zdjęć nie mamy.

A ja głupi myślałem, że jak minęło kilka lat między premierami aparatów to już będzie tylko lepiej :D

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Ale przed kupnem sprawdź najpierw na zwykłym routerze czy taka zabawa będzie działać.

Odpowiedz z cytatem  
Użytkownik

Napisz skąd jesteś jak z okolic Warszawy lub Białegostoku możemy się umówić z moim sprzętem glinet i przetestować - bezpłatnie. Przy okazji ja zdobędę doświadczenie w kwestii wifi w aparatach fotograficznych.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]